Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

ZOOhistorica 2017 we Wrocławiu!

2017-09-09
ZOOhistorica 2017 we Wrocławiu!

Czego to ludzie nie zbierają!

Klasyka to oczywiście znaczki, pocztówki, stare monety i papierowe banknoty czy też podstawki do piwa. Można też zbierać autografy sławnych ludzi, metalowe modele samochodów, starą broń białą i wiele, wiele innych rzeczy. Dość nietypową formą zbieractwa jest kolekcjonowanie różnego rodzaju pamiątek z ogrodów zoologicznych. Mogą to być wspomniane już wyżej pocztówki, ale także przewodniki, magnesy, naklejki, plany i mapy – generalnie wszystko co „produkują” ogrody zoologiczne.

Od 1990 roku zbieracze takich „zoo-memorabiliów” spotykają się raz do roku w celu pochwalenia się swoimi nowymi nabytkami do kolekcji i w celu wymiany nadliczbowych egzemplarzy z innymi kolekcjonerami. Pierwsze  spotkanie odbyło się w zoo w Kolonii. W 1992  miało miejsce w zoo w Poznaniu a w 2008 tu we Wrocławiu.

W dniach 9-11 września tego roku kolejny raz „zoo-entuzjaści” spotkają się w naszym zoo, już po raz 28! Udział zapowiedzieli starzy kolekcjonerzy oraz kilku młodych adeptów. Przyjedzie blisko 70 osób z Czech, Słowacji, Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii a nawet z USA i Japonii. Najbardziej „egzotyczną” postacią w tym mieszanych towarzystwie jest kolekcjoner z Islandii – „egzotyczną” dlatego, że na Islandii nie ma żadnego zoo! Będzie też oczywiście grupka reprezentująca Polskę.

Program spotkania obejmuje przede wszystkim sesję wymiany, odbywającą się  na zasadzie z ręki do ręki. Każdy kolekcjoner będzie dysponował stołem, na którym wykłada swoje nadliczbowe zbiory.  Oczywiście przewidziane jest też zwiedzanie zoo z prezentacją co bardziej ciekawych gatunków. Istotnym elementem spotkania jest też wieczorna aukcja różnych zoo-pamiątek, niekiedy bardzo rzadkich i cennych, z której dochód przeznaczony zostanie na konkretne programy ochroniarskie wspierane przez ZOO Wrocław.

Partnerzy

Bootstrap Slider