Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Piknik-podsumowanie Disneya

2018-06-22
Piknik-podsumowanie Disneya

Piknik w ZOO, spotkanie uczestników projektu Disney .

22 czerwca, w wieczór zakończenia roku szkolnego, zaprosiliśmy uczestników projektu POWRÓT DO NATURY (“Back to Nature – breaking barriers between city dwellers and wildlife”). Disneya na pożegnalny piknik na terenie ZOO, który miał być także podsumowaniem programu.
Wieczór był chłodny, ale słoneczny, mieliśmy całe ZOO  tylko dla siebie. Rozpoczęliśmy posiłkiem w jednej z restauracji, były kiełbaski, ziemniaczki, sałatka, napoje i lody.
Po zasłużonym posiłku dzieci otoczyły swoją ulubioną Panią Kasię, aby wziąć udział w zmaganiach umysłowych-zabawnym quizie sprawdzającym wiedzę zdobytą podczas projektu. Okazało się, że młodzi przyrodnicy pamiętają naprawdę dużo szczegółów, nie tylko niuanse przyrodnicze, ale także nazwy miejscowości, w których byliśmy i imiona prowadzących.
Kolejnym punktem wieczoru była prezentacja w Afrykarium, która była równocześnie podsumowaniem projektu. Uczestnicy udali się w podróż w czasie, wspominając kolejne etapy podróży, podczas których coraz bliżej poznawali tajniki natury.
Udział w projekcie był dla wszystkich inspirującym doświadczeniem, dzieci i rodzice coraz bardziej otwierali się na otaczającą nas przyrodę, a my, edukatorzy i opiekunowie zwierząt (zakochani w nich po uszy) z przyjemnością obserwowaliśmy te zmiany, ciesząc się, że udało nam się zarazić uczestników projektu naszą pasją.
Rodzinom, nauczycielom i prowadzącym, bez których projekt POWRÓT DO NATURY (“Back to Nature – breaking barriers between city dwellers and wildlife”) Disneya nie mógłby powstać, serdecznie dziękujemy.

To jeszcze nie koniec, planujemy kolejne spotkania w ramach projektu POWRÓT DO NATURY (“Back to Nature – breaking barriers between city dwellers and wildlife”) Disneya w wakacje, Śledźcie nasze działania, by dowiedzieć się więcej.

Partnerzy

Bootstrap Slider