Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Kampania na Rzecz Ochrony Lokalnej Bioróżnorodności 2016/17

Na lata 2016 i 2017 została ogłoszona nowa kampania na rzecz ochrony lokalnej bioróżnorodności (EAZA Let it Grow Campaign - Return of the Natives), którą nazwaliśmy Co w Trawie Piszczy?
Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA) współorganizuje obecną kampanię razem z dwoma europejskimi instytucjami Botanical Gardens Conservation International i Ecsite, the network of European Science Centres.
 
W oparciu o kampanię powstało zadanie pn. "Co w trawie piszczy" edukacja ekologiczna w zakresie ochrony lokalnej bioróżnorodności prowadzona przez wrocławskie ZOO, które uzyskało wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

WFOŚiGW

Wartość ogólna zadania: 93 096,00 zł
Wysokość dofinansowania: 52 900,00 zł
www.wfosigw.wroclaw.pl.

Najbliższe dwa lata zostaną poświęcone na propagowanie wiedzy z zakresu ochrony lokalnych gatunków zwierząt i roślin, a także ekosystemów i środowisk cennych przyrodniczo. W tym czasie odbędzie się szereg konkursów i różnych tematycznych wydarzeń oraz akcji, do udziału w których już teraz zapraszamy.
Obecną kampanię reprezentować będą następujące gatunki: wróbel domowy, skowronek zwyczajny, pszczoła miodna, kozioróg dębosz, żółw błotny, żółw ozdobny, barszcz Sosnowskiego, mopek, stornia, siedzuń sosnowy.

OPRACOWANIE KAMPANII

Na opracowanie kampanii składają się dwie części. Pierwsza jest poświęcona zagadnieniom ogólnym, druga opisuje wybrane gatunki. Mamy nadzieję, że całość okaże się pomocna, szczególnie osobom, które planują uczestniczyć w różnych konkursach, jakie szykujemy.

KONKURSY

  1. młodsi (wiek 13 – 15 lat),
  2. starsi (od 16 lat wzwyż).
  1. 5 – 6 lat,
  2. 7 – 9 lat
  3. 10 – 12 lat.
  1. 7 – 9 lat,
  2. 10 – 12 lat.

Szczegóły konkursów wraz z regulaminami do pobrania znajdują się w zakładce Konkursy.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Sekcja Marketingu i Edukacji
zoo-edukacja@zoo.wroc.pl
+48 71 34 07 109 
+48 71 34 07 125 

 

 

Partnerzy

Bootstrap Slider